اصول مهم سئو در طراحی سایت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عرض ادب و احترام  آرمان جباری هستم با یک قسمت دیگر از آموزش های طراحی وب سایت و سئو وب سایت در خدمتتان هستیم .

 

خب قصد داریم در این مطلب به  چند اصول مهم سئو در طراحی سایت اشاره ای داشته باشیم و نسبت به رعایت آنها اقدامات لازمه را انجام بدهیم .

 

اولین نکته ای که همیشه و در همه حال میبایست مورد توجه قرار بدهید و نسبت به فراهم نمودن و داشتن این امکان اقدام کنید ، طراحی سایت ریسپانسیو نام دارد .

 

طراحی سایت ریسپانسیو

 

امروزه استفاده از تلفن های همراه و موبایل های هوشمند در تمامی کشور های دنیا فراگیر شده و میدانید که امروز کمتر کسی است که از این دستگاه ها استفاده نکند ، بنابرین یکی از عمده ترین قشر بازدیدکنندگان وب سایت شما افرادی هستند که با استفاده از تلفن های هوشمند خود به سراغ وب سایت شما میایند ، در این  میان اگر یکی از مهمترین اصول مهم سئو در طراحی سایت که طراحی ریسپانسیو میباشد را رعایت نموده باشید ، این نوید را به شما میدهیم که قطعا شما از این دید و بازدید بین کاربر و وب سایت برنده از میدان بیرون خواهید آمد .

 

پس وب سایت شما باید برای کلیه دستگاه های مختلف با رزولیشن های گوناگون سازگار بوده و واکنشگرا باشد تا بتوانید اولین اصول مهم سئو در طراحی سایت را پاس کنید و وارد مرحله بعدی بشید .

 

مرحله بعدی که در سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد :

 

ساختار و ترتیب URL

 

ساختار و ترتیب url یا همان آدرس صفحات همانطور که از نامشان پیداست ، باید کاملا واضح باشند طوری که گوگل و باقی موتور های جستجوگر و به خصوص کاربران و بازدیدکنندگان به راحتی با صفحه سایت شما ارتباط برقرار کنند ، شاید برایتان سوال باشد ، بنابرین با مثال ما همراه باشید ...

 

فرض کنید شخصی در موتور جستجوگر گوگل و یا .... به دنبال تعمیرگاه خودرو میباشد ، بنابرین بهترین حالت برای ساختار آدرس صفحه شما شکل رو به روست : domain.com/auto-repair و پیشنهاد میشود از ساختار های صفحات بی معنا و به هم ریخته مانند : domain.com/2012/article/20-9-13car جدا خودداری نمایید ، چرا که موتور های جستجوگر و خزنده های آنها از صفحات مجهول بیزار هستند و این باعث میشود از ارزش های محتوا و صفحات شما کاسته و توجه کمی به صفحات سایت شما بشود .

 

مورد بعدی :

 

انکر تکست                                            

 

انکر تکست ها در واقع نقطع فرود یک متن را مشخص میکنند ، یعنی پیشنهاد میشود در صفحات به جای اینکه کلمه ی ادامه مطلب را برای صفحه فروشگاه خود در نظر بگیرید ، مستقیما کلمه خرید اینترنتی محصول یک رو لینک سازی کنید و اینگونه بهتر با خزنده ها در ارتباط باشید و معنا و زمینه فعالیت وبسایت را برایشان روشن کنید .

 

امید است که مطلب اصول مهم سئو در طراحی سایت توانسته باشد توجه شما را جلب نماید .

 

ادامه دارد ...